NOYA MUHASEBE PROGRAMI

Muhasebe tutmak hiç bu kadar kolay olmadı, ticari hayatta ihtiyaç duyulan bütün modülleri bünyesinde bulundurun Noya Muhasebe Programı, akademik muhasebe bilgisine ihtiyaç duymadan da kullanılabilecek bir yazılımdır. Hemen hemen bütün modüllerinde kullanıcılarının muhasebe bilgisinin olmaması halinde hata yapmalarını engelleyecek yönlendirici uyarılar kullanılmıştır.

Bilindiği gibi günümüzde birçok muhasebe programı yerel bir bilgisayara kurulum yapılarak kullanılabilmektedir, bu da muhasebe işlemlerinin tek bir bilgisayardan yapılailmesi kısıtını getirmektedir. Noya Muhasebe Programı bulut sistemiyle çalışır, internete girebildiğiniz her yerden, her cihazdan muhasebe işlemlerini yapabilirsiniz. 

Muhasebe sistemi Ön Muhasebe ve Genel Muhasebe olarak ikiye ayrılması sebebiyle birçok muhasebe programı ya ön muhasebe ya da genel muhasebe işlemlerine cevap verebilecek şeklilde oluşturulmuştur. Noya Muhasebe ise, her iki muhasebe türüne de cevap verebilecek şekilde yazılmıştır. Geliştirdiği Entegrasyon sayesinde, tercihe bağlı olarak Ön Muhasebe işlemlerinin Genel Muhasebeye Tam Entegrasyonlu yansıması sağlanmıştır. Başka bir anlatımla; Ön Muhasebe Olarak Kestiğiniz bir faturanın, stok, cari, yevmiye deftri, defteri kebir, mizan, bilanço, gelir tablosu gibi diğer ilgili bütün modüllere işlenmesi eksiksiz yapılabilmektedir. Ön Muhasebe Kullanıcılarının bir çoğu tek düzen hesap planı ve muhasebe sistemine hakim olmayabilir, ancak Noya Muhasebe ile sadece fatura kesmesini bilen bir kullanıcı Genel Muhasebe Tarafınıda yürütebilmetedir.   

Muhasebede birçok defter bulunmaktadar ve her bir defter özel bir akademik bilgi ile işlenebilmetedir. Bu nedenle bir çok kullanıcı bazı işlemlerinin takibini kendi anlyabileceği türden ayrıca özel bir defter oluşturarak ya da excel gibi bir ortamda takip etmektedir. Noya Muhasebe Programı bu ihtiyaca cevap verebilmek için, Diğer Defterler Modülü geliştirmiştir. Bu modül sayesinde kullanıcılar kendilerine özgü kişiselleştirilmiş özel defterler oluşturabilmektedirler. 

Ay sonlarında ödenecek vergi ya da devreden verginin görülebilmesi oldukça kolay hale getirlmiştir. 

Noya Muhasebe Programı Türk Eğitim Sistemi'ne uygun görsel yapı kullanılarak hazırlanmıştır. Günümüzde muhasebeci ya da muhasebeci adaylarının yakındığı konulardan biri de okullarda öğrendiğimiz görselliğin (mizan, bilanço, yevmiye defteri, gelir tablosu, defteri kebir gibi) Bilgisayarlı Muhasebe Paket Programlarında farklılık arzetmesidir. Bu da uygulama ile teorik bilgi uyumluluğunu zorlaştırmaktadır. Noya Muhasebe buna oldukça önem vermiş ve okullarda öğrendiğimiz görselliği bire bir yazılım ve tasarımına yansıtmıştır. 
 

KULLANILAN BAŞLICA MODÜLLER

* STOK MODÜLÜ
* CARİ MODÜLÜ
* FATURA MODÜLÜ
* KASA MÜDÜLÜ
* BANKA MÜDÜLÜ
* ÇEK & SENET MÜDÜLÜ
* İŞLETME DEFTERİ MODÜLÜ
* DİĞER DEFTERLER MÜDÜLÜ
* MUHASEBE MODÜLÜ